Çifte Saadet Perihan Kim - Çifte Saadet Perihan Kimdir Kaç Yaşında - Şebnem Bozoklu Biyografisi

Gerçek adı Şebnem Bozoklu İzer olan sanatçı, 20 Ağustos 1979; İstanbul doğumludur.

Babası Ispartalı; annesi ise Mısır kökenli Siirtlidir. bir röportajında, anneannesinin, annesinin, teyzesinin bir araya geldiklerinde hep Arapça konuştuğunu belirtmiştir. Çift Moda'da tanışmıştır. Çocukluğu ise, Suadiye'de geçmiştir.

1996'da Kadıköy Kız Lisesi'ni tamamlayıp, ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden 2000 yılında mezun oldu. 2001 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk Bölümü'ne başlayan Bozoklu, 2004'te oradan mezun oldu. 2005-2006 yılları arasında Çisenti Tiyatro'da Sanat Dansı ile Mondi'nin yönetmenliğini yaptı. 2006-2007 yılları arasında TRT'nin Hazır Mısınız? yapımında canlı yayın sunuculuğu yaptı. Aynı yıllar arasında TRT'nin Elma Kurdu yapımında hem solistlik hem de kukla oynatıcılığı yaptı. Bozoklu, Canım Ailem'deki Meliha rolüyle göstermiş olduğu başarıdan ötürü 36. Hürriyet Altın Kelebek'in (2009) En İyi Kadın Komedi Oyuncu ödülüne lâyık görülmüştür. 32. Radyo-Televizyon Gazetecileri Derneği Oskarları (2010) En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Uğur Yücel, Ezgi Mola ve Şebnem Bozoklu'yu Soğuk isimli filminde bir araya getirdi... Sıkı arkadaşlıkları olan bu ikili daha önce de, yine Uğur Yücel ile birlikte, Canım Ailem dizisinde de rol almışlardı. Filmin çekimleri kış aylarında Kars'ta yapıldı ve çok soğuk olmasından yakınmasına rağmen, gördüğü manzaraların çok etkileyici olduğunu belirtti...

0 Yorum "Çifte Saadet Perihan Kim - Çifte Saadet Perihan Kimdir Kaç Yaşında - Şebnem Bozoklu Biyografisi"

Yorum Gönder

Not: Google hesabınız mevcut değilse Adı/URL veya Anonim konumunda yorum yapabilirsiniz.

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2