Mark Zuckerberg Kimdir - Mark Zuckerberg Hayatı

Facebook sitesi kurulmadan önceden de onun gibi benzeri bir sürü site varken neden Facebook başarılı oldu ? Bunun başarısının sırrı ne ? Facebook'uneden kurdu ? Facebook bu kadar çok ses getireceğini tahmin edebiliyormuydu

İşte size Mark Zuckerberg hayatı
14 Mayıs 1984 yılında doğmuştur evet bu sizin için hayati bir bilgiydi :) gelelim bir sonraki bilgilerine burcu boğa :) 

 New York eyaletine bağlı Dobbs Ferry de doğdu. Kendisi bilgisayar programcısı ve İnternet alanında faaliyet gösteren bir işadamıdır. İnternet sosyal ağ sistemi olan Facebook
Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal paylaşım sitesidir. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu.
`un kurucusu ve başkanıdır. 2004 yılında Harvard Üniversitesi`nde öğrencilik zamanında Mark Zuckerberg tarafından yürütülen başarılı bir internet projesi olan Facebook şu an 64 milyon kullanıcıya sahiptir. 

Zuckerberg 2004 yılında Harvard Üniversitesi'nden girişimci arkadaşları ile Facebook'u kurarak dünyanın en genç zengini oldu. 2010 itibariyle kişisel serveti $4 milyar Amerikan dolarıdır. 

Zuckerberg diş hekimi baba ve psikolog annesinin tek çocuğu olarak 1984'te dünyaya geldi. İlk programını 10 yaşındayken yazdı. Lisedeki başarılı notlarıyla ABD'nin en saygın üniversitelerinden Harvard'a girdi. 

İlk yılında, okulun en yakışıklı ve en güzel öğrencilerinin seçildiği facemash.com sitesini kurdu. Sitede Hardvard'daki tüm öğrencilerin fotoğrafları vardı. Ancak fotoğrafları bulmak için, üniversitenin veri tabanına girmesi gerekmişti. 

Veri tabanını hacklediği ortaya çıkan Zuckerberg, disipline verilince okulu bıraktı. Harvard'lı öğrencileri internet üzerinde buluşturmak için ikinci sitesi olan Facebook'u kurdu. Facebook, 18 ayda ABD'nin en büyük arkadaşlık sitelerinden biri haline gelince, yatırımcılarından ilgisini çekti. 


0 Yorum "Mark Zuckerberg Kimdir - Mark Zuckerberg Hayatı "

Yorum Gönder

Not: Google hesabınız mevcut değilse Adı/URL veya Anonim konumunda yorum yapabilirsiniz.

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2