Yusuf Çim Kimdir Çilek Kokusu Burak Biyografi Boyu Yaşı Bilgisi

 yusuf-cim-cilek-kokusu

"Çilek Kokusu"nun başrol oyuncuları Yusuf Çim ve Demet Özdemir ilişki yaşamaya başladı. İki genç oyuncu, dizinin ilerleyen bölümlerinde de senaryo gereği aşk yaşayacak.

 Yusuf Çim (d. 26 Eylül 1991, İstanbul), Türk pop müziği şarkıcısı, oyuncu, sunucu ve eski model. 2011 Best Model of Turkey First Runner Up. 

26 Eylül 1991'de İstanbul Fatih'te dünyaya geldi. 3 çocuklu bir ailenin en küçük ferdi'dir.

Beyoğlu Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Teknolojisi mezunudur. Kendisi halen İstanbul Arel Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde öğrenimini sürdürmektedir. 2009 yılından itibaren Media Markt, Eti, Avea, Blast, İpragaz, Castrol gibi birçok markanın ve FHM dergisi katalog çekimlerinde yer almıştır.


Müzik kariyeri 2013 Ağustos'da çıkardığı 'Olsun Bi Kere' EP Albümüyle başladı. Albümde Olsun bi kere parçası 4 ayrı versiyonda mevcut.

İlk oyunculuk kariyeri'nde Leo Medya Yapım şirketi ile anlaştı. Tayfun Güneyer'in yazdığı ve yönettiği, 2014 Aralık ayında Show TV'de yayınlanmaya başlayan Ezra adlı dizideki Başkomiser Tek Tabanca Mustafa rolünde oynamıştır.. Gold Yapım'ın 2015 Haziran ayından itibaren Star Tv'de yayınlanmakta olan Senaryosunu Aslı Zengin'in yazdığı Yönetmenliğini Filiz Gülmez Pakman'ın yaptığı başrolünü Demet Özdemir ile paylaştığı Çilek Kokusu adlı dizide "Burak Mazharoğlu" karakterini canlandırmaktadır.

Yusuf Çim, kendisine ait albüm projelerinin dışında sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Down Sendromlu çocuklar ile bir araya gelen sanatçı Down Sendromu Derneği ile birlikte ”Bu Yılda Bizi Unutmayın!” konseptli projesini gerçekleştirdi.

0 Yorum "Yusuf Çim Kimdir Çilek Kokusu Burak Biyografi Boyu Yaşı Bilgisi"

Yorum Gönder

Not: Google hesabınız mevcut değilse Adı/URL veya Anonim konumunda yorum yapabilirsiniz.

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2